Kauna stabs

  Kā jau visos radošos procesos, arī Pūpes parka tapšanas pamatā ir gan idejas iniciatoru entuziasms, apņēmība un pacietība, gan subjektīvas kļūdas un problēmas, gan arī objektīvu apstākļu radītas grūtības un likstas. Tomēr darbs dara darītāju, un vezums uz priekšu kustās. Par to liels Paldies domubiedriem, atbalstītājiem un palīgiem. Arī kritizētājiem un padomdevējiem paldies par racionālu norādi uz iespējamām aplamībām.

  Ne visiem var patikt tas, kas svarīgs šķiet mums. Tāpat gluži saprotams, ka ir arī mūsu darba noliedzēji, vīpsnātāji un skauģi.

  Diemžēl atrodās arī postītāji. Gan netīši un neapzināti - bērni, kam parks ir vien rotaļu laukums, bet stādījumi - tam traucēklis, atpūtas baudītāji, kam grūtības sagādā savākt paša atkritumus, vienkārši "bridēji", kas slāj pāri dobēm, riteņbraucēji, kam celiņi ir par šauru. Diez vai neapzināti rīkojas tie "sabiedriskā labuma guvēji", kam ar acu mielošanu vien nepietiek, bet ir vēlme pārbaudīt arī savu spēku un veiklību. Taču atrodās arī tīši nelabvēļi un pat zagļi. Un tā vairs nav tikai necieņas izrādīšana. Tiek nodarīti ne vien reāli materiāli zaudējumi. Tiek nolauzti vai nozagti reti, no tālienes ar grūtībām sagādāti augi. Tiek sapostīts citu ieguldītais darbs, kura atkārtotai veikšanai jāvelta laiks, atraujot to parka kopšanai un tālākai labiekārtošanai. Par emocionālo slodzi nemaz nerunājot.

Mēs nesaucam vārdā tos, kam gadījās ... Vismaz pagaidām.

Bet gribam parādīt, tas gadījās. Arī tādi esam ... Un lielākoties paši vietējie, Babītnieki...

09.05.2015.   Tiek laboti pirmie postījumi 

07.08.2015.   Konstatēta parkam paredzēto kokmateriālu zādzība un atklāts to pielietojums 

25.09.2015.   Konstatētas kvadricikla ārdīšanās sekas parkā 

08.11.2016. - 09.01.2017    “Ziemas prieki Pūpes parkā” un to rezultāti    Tas notiek, neskatoties uz publiski izlikto aicinājumu.  Šeit var aplūkot galeriju stāstiņa formā un komentārus: https://www.draugiem.lv/gallery/?aid=64649999&noPopup

Postījumu sakarā biedrība lūdz Babītes novada pašvaldības atbalstu parka aizsardzībai pret postījumiem.

19.01.2017.   Babītes novada pašvaldība noraida biedrības lūgumu palīdzēt ierīkot žogu ap parka teritoriju.

Tātad turpināsies parka piegružošana, akmeņu izsvaidīšana, nogāžu ārdīšana, stādījumu izbradāšana, pat kokaugu zagšana. Šādos apstākļos ir problemātiski uzstādīt japānisko akmens laternu (išidoro) vai citus smalkus elementus, ierīkot pundurformu stādījumus, uzstādīt tūkstošiem euro vērtu aprīkojumu.

Protams, šī ir publiska vieta un tāda tā arī paliks. Taču daudziem publiskiem dārziem ir žogs apkārt. Un arī noteikumi līdz ar atbildību tiem, kas nesaprot.

Parku savu prasmju pilnveidošanai ir iecienījuši topošie sportisti. Ja riteņbraucējiem noderīgākas šķiet apstādītās "šķēršļu joslas" , tad motosportistu aprindās par piemērotāku tiek atzīts šķemboto celiņu segums . Bet kā lai izskaidro šādu vēlmi izpausties    ?

Diemžēl teritorijas apmeklētāju destruktīvā uzvedība parkā (mēslošana, postīšana, stiklu dauzīšana u.c.) ir kļuvusi tik regulāra, bet šīs darbības ierobežošana - praktiski bezspēcīga, tad ir zaudējusi jēgu katra nodarījuma fiksēšana, tā vietā laiku veltot labošanai un kopšanai.